Strona główna O blogu

O blogu

Witam Cię na moim blogu,

jeżeli interesuje Cię poszerzenie wiedzy na temat prawnej ochrony informacji,  które są z Tobą związane lub które posiadasz, mam nadzieję, że znajdziesz tu coś dla siebie.

Rozwój technologii oraz powszechna informatyzacja społeczeństwa wymusza na nas nowe spojrzenie na ochronę naszych informacji. Informacje te mogą być różne. Może to być tajemnica naszego przedsiębiorstwa, tajemnica zawodowa czy też informacja o naszej chorobie lub zdolności kredytowej. Blog ten powstał by zwiększać wiedzę o bezpieczeństwie informacji od strony prawnej, ale nie tylko. W myśl zasady, że lepiej jest zapobiegać, niż leczyć pragnę pomóc Ci w ochronie posiadanych przez Ciebie informacji. Misją tego bloga jest nauka jak zabezpieczyć prawnie posiadane informacje oraz  jakie masz związane  z tym obowiązki, ale również  jak dochodzić realizacji Twoich praw w przypadku bezprawnego ich naruszenia.

Tematyka bloga zakrojona jest dosyć szeroko. Na tym blogu pragnę omawiać zagadnienia związane bezpośrednio z ochrona prawną tajemnic (w szczególności przedsiębiorstwa, tajemnic zawodowych, ale również i innych tajemnic chronionych na mocy przepisów szczególnych) oraz ochroną danych osobowych. Nie omieszkam również zaczepiać o dostęp do informacji publicznej czy ochronę informacji niejawnych. Niekiedy także znajdą się tu wpisy dotyczące technologii umożliwiających zwiększenie naszego bezpieczeństwa czy innych dziedzin bezpośrednio związanych z ochrona informacji .

Oprócz omawiania konkretnych instytucji prawnych czy ich nowelizacji, na tym blogu znajdą się również moje opinie oraz komentarze odnośnie doniesień medialnych związanych z tematyka bloga.

Trzeba pamiętać, że ten blog jest, także miejscem gdzie również i ja poszerzam swoją wiedzę.  Mimo dokładania przeze mnie należytej staranności w przekazanie Ci najlepszych informacji, mogę również o czymś poprostu nie wiedzieć czy czegoś nie przewidzieć. Wobec tego nie zawsze proponowane przeze mnie rozwiązania będą najlepszym „wyjściem” dla Ciebie. Każdy wpis trzeba traktować tylko jako formę poszerzenia swojej wiedzy, a nie jako poradę prawną. Wobec tego nie mogę ponosić odpowiedzialności za zastosowanie porad zawartych na tym blogu do konkretnych przypadków. Mam nadzieje jednak, ze informacje zawarte na tym blogu pomoga Ci rozwiklac Twój problem.

Zapraszam wobec tego wszystkich zainteresowanych do lektury niniejszego bloga, komentowania oraz dzielenia się wpisami z innymi.